5+1 hasznos tipp sportoláshoz

A tavasz közeledtével a legtöbb emberben a jó idő felkelti a sportolás iránti vágyat, akár olyanokban is, akik eddig nem sportoltak, vagy a covid miatt felhagytak vele. Amit már sokan tapasztaltak, hogy a sportolásnál az elkezdés a legnehezebb. Azonban miután belevágunk, egyre csak könnyebb lesz, hiszen egyre motiváltabbak leszünk. Természetesen mindenkinél vannak olyan napok, főként az elején, amikor teljesen haszontalannak látjuk az egész sportolás, azonban az is köztudott, hogy olyan sport nem létezik, aminek köszönhetően pár nap alatt elérhetjük a kívánt eredményt. Ahhoz, hogy elérjük a célunkat, rengeteg türelemre és kitartásra van szükségünk, de ezt az élet bármely területén tapasztalhatjuk.
Íme néhány tipp, hogy hogyan is kezdjünk neki, mire ügyeljünk:
1. Az első és legfontosabb dolog a fokozatosság. Nem szabad elkeseredni, ha rögtön az elején nem tudunk úgy teljesíteni, mint a profi sportolók, vagy épp az első futásnál nem bírjuk lefutni a kitűzött 5 km-et. Ahogy szokták volt mondani, lassan, de biztosan. Ezt az elvet követve elérhetünk szinte bármit.
2. Ami talán a második legfontosabb, hogy ne erőltessük meg magunkat túlságosan. Attól, hogy szeretnénk gyorsan haladni, nem feltétlenül az a legjobb a testünknek, szervezetünknek. Azzal, ha tartjuk magunkat a fokozatossághoz, rengeteg sérülést el tudunk kerülni és mégis ugyanazt a hatást érhetjük el kellő kitartással.
3. Ami szintén elengedhetetlen, hogy megtaláljuk azt a sportot, ami egyben a hobbink is lesz, hiszen sokkal könnyebb dolgunk van, ha olyan mozgásformát választunk, amit igazán szeretünk és nem csupán kényszerből csináljuk, hisz az egy idő után úgyis abbamarad. Azonban ma már számtalan sport közül választhatunk, hisz vannak szabadtéri sportok, edzőtermi edzések, valamint egyéni és csoportos mozgásformák is, valamint szeretnénk csendben űzni a választott sportot vagy épp a zene az, ami motivál mozgás közben.
4. Miszerint választhatunk sportágat?
Legelőször azt kell eldöntenünk, hogy milyen céllal szeretnénk elkezdeni mozogni, ugyanis sportolhatunk azért, mert fitten szeretnénk tartani testünket, de akár fogyás céljából is, valamint akkor is, ha erősebbé szeretnénk válni vagy csak a tv előtti fetrengés helyett szeretnénk valami hasznosat csinálni egészségünk megőrzése érdekében. Vannak olyan sportok is, amik például a hát izmait erősítik, hogy elkerüljük, vagy javítsunk a már meglévő gerincferdülésen.
5. A sport nem csak szervezetünkre, testi egészségünkre gyakorol jótékony hatásokat, de a lelki egészségünk megőrzésében is nagyon sokat segít, hisz akár egy kellemes futás, vagy biciklizés a környéken, de akár egy rövidebb séta közben is kiszellőztethetjük fejünket, elengedhetünk mindenféle negatív gondolatot és felfrissülten, kitisztult fejjel kezdhetünk neki a napnak, vagy épp térhetünk nyugovóra. Azok az emberek, akik rendszeresen sportolnak sokkal kevésbé stresszelnek, mint azok, akik a tv előtt ülve nassolnak és problémáikon rágódnak.
+1. A legfontosabb dolgok közé tartozik az is, hogy mielőtt nekikezdünk az edzésnek melegítsünk be, valamint a mozgást végéhez hozzátartozzon a levezetéssel, hisz ezek betartásával is rengeteg sérülést el tudunk kerülni, akárcsak a fokozatossággal. Nem vesz el sok időt, mégis biztonságossá tehetjük vele edzéseinket.