Menü

Egészségünk megőrzése

Egészségünk megőrzése

Napjainkban a Covid nagyobb akadályokat állít elénk, valamint jelentősen korlátozza lehetőségeinket, főként a sportolás terén. Egészségünk megőrzése így a mostani időszakban kissé nehézkes, elsősorban azoknak, akik este 6-7-ig dolgoznak, és épphogy hazaesnek a kijárási tilalom kezdetére, így nem sok alkalmuk van egy esti futásra vagy egy szimpla sétára a szabadban, ami jó közérzetük fenntartását is segítené.

Most, hogy végre újra közeledik a jó idő és egyre többször érezhetjük a bőrünket simogató napsugarakat, még könnyebben vehetjük rá magunkat a sportolásra, ami elengedhetetlen szervezetünk számára. Ezért is fontos, hogy már kiskorban kezdjük el arra nevelni gyermekeinket, hogy amikor csak lehetőség van rá, érdemes kimenni a friss levegőre, hogy minél több D-vitamint szívhassunk magunkba. Nagy segítség lehet az is, ha kiskorukban legalább 2-3 naponta kivisszük őket egy közeli játszótérre, vagy egy kevésbé forgalmas kis utcában labdázunk velük.

Érdemes már egészen kicsi korukban megmutatni gyermekeinket, hogy a sport mennyire nélkülözhetetlen ahhoz, hogy akár a téli időszakban, akár az influenza vagy jelen esetben a covid időszaka alatt se legyen gond az egészségünkkel. Ha nem is minden nap, de hetente legalább 2-3 alkalommal érdemes legalább 1-2 órát sétálni vagy biciklizni a szabadban, ha futni nem is szeretünk. De már azzal is sokat tehetünk egészségünk megőrzéséért, ha nem a sötét szobában kuksolva vagy a laptop/számítógép előtt töltjük az egész hétvégét. Akik kertesházban élnek, azoknak majdhogynem lehetetlen, hogy ne legyenek kint a szabadban, hiszen a kertben a tavasz közeledtével egyre több munka akad, amit akár szeretnénk, akár nem, el kell végeznünk, de sokat segíthet, ha úgy gondolunk rá, hogy legalább azt az időt a szabadban töltjük és magunkba szívhatjuk a nélkülözhetetlen tiszta és friss levegő, valamint a nap sugaraiból származó D-vitamint.

Nagyon sokan várják a téli időszak végét, hiszen az a tavasz és a jó idő érkezését jelenti, amikor is újra előkerülhetnek a labdák, sportcipők, biciklik, rollerek, görkorcsolyák, gördeszkák és a motorok is. A természet szerelmesei általában túrázni mennek az erdőbe vagy a hegyekbe, a kacskaringósabb, gyönyörű tájjal övezett hosszabb utak rajongói pedig biciklivel vagy motorral hódítják meg a kitűzött úticéljukhoz vezető utat.

Hosszabb utak esetén az is fontos, hogy vigyünk magunkkal megfelelő mennyiségű folyadékot, ami lehetőleg ne valamiféle cukorral és édesítőszerrel teli üdítő legyen, hiszen az elegendő mennyiségű folyadék bevitele, egyik alapfeltétele egészségünk megőrzésének. Ezen kívül az is fontos, hogy az ehhez hasonló hosszabb utak előtt kellő mennyiségű táplálékot vigyünk be szervezetünkbe.

Napjainkban még jobban oda kell figyelnünk rá, hogy szervezetünk megfelelő mennyiségű vitaminhoz jusson. Ezt sok gyümölcs és zöldség fogyasztásával valamilyen szinten tudjuk biztosítani, de sok esetben kénytelenek vagyunk tabletta/kapszula formájában pótolni a hiányzó mennyiséget, ami hozzájárul szervezetünk normál működéséhez.

Amikor csak tehetjük, menjünk ki a szabadba, friss levegőre és igyekezzünk minél több egészséges dolgot fogyasztani, hogy ne kelljen tartanunk semmiféle betegségtől.

Keresés